Kayıp İlanı Verme Servisi

BİRLEŞİK BASIN İLAN SERVİSİ

andilan

Türkiye’nin her yerinden

444 45 26

150 ₺’den
başlayan fiyatlarla

" RESMİ "

ULUSAL & YEREL GAZETE

KAYIP İLAN SERVİSİ

Geçici Koruma Kimlik Kayıp İlanı Verme İşlemleri

Geçici Koruma Kimliklerinin Kaybı ve Gazeteye Geçici Koruma Kimlik Kayıp İlanı Verme;

Türkiye’ye yurt dışından göç eden kişilere gerekli şartları sağlamaları durumunda Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi tarafından Geçici Koruma Kimliği adı altında kimlik tahsis edilmektedir. Bu kimlik, yabancı ülkelerden gelen ve geçici koruma altına alınan kişilerin Türkiye’de yaşamalarını ve temel hak ve hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için verilmektedir. Ancak, bu kimliklerin kaybolması durumunda tekrardan yeni kimlik alabilmeleri için kaybolan Geçici Koruma Kimliği için gazetede kayıp ilanı verme zorunluluğu getirilmiştir.

Türkiye’de, yabancı ülkelerden gelen ve geçici koruma altına alınan kişilerin Geçici Koruma Kimliklerini kaybetmeleri durumunda, ilgili merciler tarafından gazetede kayıp ilanı verme şartı getirilmiştir. Bu ilan, kimlik sahibi tarafından yayınlanmalı ve kimliğin kaybolduğu tarih ile kimlik numarası gibi detayları içermelidir. Gazete İlanın yayınlanmasıyla birlikte, kaybolan kimliğin artık geçersiz olduğu ve kimlik sahibinin güvenliği için dikkatli olunması gerektiği duyurulmuş olur.

Gazetede kayıp ilanı verme işlemi, Geçici Koruma Kimliği kayıp ilanı sahiplerinin güvenliğini sağlamanın yanı sıra, kimliklerin kötü niyetli kullanımlarını önlemek açısından da büyük önem taşır. Kaybolan bir Geçici Koruma Kimliği, sahibinin kimliğinin kötüye kullanılmasına ve yasa dışı faaliyetlere olanak tanıyabilir. Ancak, gazetede yayınlanan kayıp ilanı sayesinde, kimliğin geçersiz kılınması ve kötü niyetli kullanımların önlenmesi sağlanır.

Bu uygulama aynı zamanda, kimlik sahibinin kayıp kimliğinin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasını engellemenin yanı sıra, kimlik sahibinin kendi haklarını ve güvenliğini korumasına da yardımcı olur. Geçici Koruma Kimliği sahipleri, kimliklerini kaybettiklerinde derhal ilgili göç idaresi birimine başvurmalı ve gazetede kayıp ilanı verme prosedürünü izlemelidirler.

Geçici Koruma Kimliği Kayıp İlanı Örneği: xxx12235 nolu GEÇİCİ koruma kimliğimi kaybettim. Hükümsüzdür.  İsim SOYİSİM

Geçici Koruma Kimliği Kayıp İlanı Nasıl Verilir ?

  • Kayıp Geçici Koruma Kimliği İlanı Vermek için 444 45 26‘yı arayabilir,
  • [email protected] adresine e-posta gönderebilir,
  • WhatsApp üzerinden ilanınızı iletebilirsiniz.